sprawdź projekty domów z poddaszem

Niektórym wydaje się, że dom z basenem to marzenie, które raczej nigdy się nie spełni. Inni zaś starają się je realizować i dążą do tego, by właśnie w takiej willi zamieszkać. A jaka jest rzeczywistość? Czy Polaków w ogóle stać na takie luksusy? Przecież panuje przekonanie, że w naszej ojczyźnie panuje skrajna bieda. Okazuje się jednak, że biura projektowe, które w swojej ofercie posiadają domy z wewnętrznym basenem, na klientów nie narzekają. I chociaż koszty budowy, jak i utrzymania takiej nieruchomości są znacznie wyższe, to jednak nas na to stać. Polskie społeczeństwo się bogaci i mamy tego potwierdzenie, chociażby patrząc na miejsca, w których spędzamy życie.

Posiadanie domu z basenem to ogromny prestiż. Taki kompleks niesie przecież ogrom korzyści. Możemy z niego korzystać przez cały rok, jesteśmy aktywni fizycznie i zrelaksowani. Warto przy tym wiedzieć, że większość osób, które stać na basen na własnej posesji, decyduje się na jego budowę właśnie w bryle budynku aniżeli w ogrodzie. Wpływ na to mają głównie warunki atmosferyczne, ale też koszty utrzymania. Ten zewnętrzny jest sporo droższy i bardziej czasochłonny w późniejszym utrzymaniu.

Ile kosztuje dom z basenem?

Same projekty tych luksusowych posiadłości nie są dużo droższe od standardowych. Z reguły ich koszt wynosi jakieś 1500-4000 złotych. Jeśli spojrzymy jednak na wydatki związane z budową takiej nieruchomości, to zapewne dostrzeżemy sporą różnicę. Domy z basenami w stanie deweloperskim kupić można od 370 000 złotych. Za taki do zamieszkania zapłacić trzeba najmniej 450 000 złotych. Sami pośrednicy i deweloperzy potwierdzają jednak, że basen znajduje się z reguły w naprawdę luksusowych posiadłościach. Ich cena przekracza najczęściej 1 000 000 złotych.

Projekt domu z basenem

Biura projektowe najczęściej proponują basen w części piwnicznej domu. Właśnie dlatego jeszcze przed nabyciem projektu należy sprawdzić warunki panujące na działce. Czy poziom wód gruntowych pozwala na tak głęboki wykop? Czy plan zagospodarowania terenu pozwala na wybudowanie tak dużego budynku? Pamiętajmy, że domy z basenami muszą mieć sporą powierzchnię, minimum to 160 metrów kwadratowych.

Baseny wewnętrzne można stawiać również na zadaszonych balkonach, tzw. tarasach zimowych. Zdarza się, że pływalnie dołączane są do domów, w formie przeszklonych pawilonów, przez co nie wchodzą w skład bryły budynku. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj jacuzzi oraz „ruskie banie”. Rozległe, podświetlane baseny niczym przeniesione z Los Angeles chyba już wyszły z mody.

Kiedy sprawdza się dom z basenem?

To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną. Przede wszystkim lubią pływać. Nie ma co ukrywać, że basen sprawia ogromną frajdę dzieciom, ale jest też miejscem relaksu osób dorosłych. Te najlepsze posiadają przecież dodatkowe masażery, idealne na chwilę odprężenia.

W Polskich domach nadal rzadko spotyka się wewnętrzne baseny. Dużo częściej budowane są w ogrodach. Funkcjonują one jednak z powodzeniem w dobrej klasy hotelach, domach wczasowych, a nawet niewielkich pensjonatach.

Jeśli ktoś nadal marzy o domu z basenem i w przyszłości planuje to marzenie spełnić, to warto, by miał na uwadze kilka aspektów. Basen należy planować na tym samym etapie co budowę domu. Projekt domu z basenem pozwoli zaoszczędzić nawet 20% kosztów budowy, aniżeli właściciele nieruchomości mieliby go dobudować do/w już zamieszkałej willi. Trzeba mieć na uwadze odpowiednią wielkość pomieszczenia, ale też instalację klimatyzacyjną, wentylację czy technologię uzdatniania wody. Wylicza się, że miesięczny koszt utrzymania domowej pływalni to nawet 2 000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *