Robisz garaż? Sprawdź, jaka podłoga sprawdzi się najlepiej

posadzki epoksydowe

Nie ma wątpliwości, że garaż nieopodal domu jest jednym z praktycznych elementów, które wpływają na komfort codziennego mieszkania. Ten służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania domu. Nierzadko stanowi schowek na narzędzia, spiżarkę czy miejsce do trzymania w nim mniej potrzebnych rzeczy domowego użytku. Aby ten spełniał jednak swoją funkcję, należy go odpowiednio zaplanować. Priorytetem będzie w jego przypadku podłoga, która każdego dnia przyjmie przecież ciężkie kilogramy.

 

Od podłogi w garażu wymaga się, by ta była przede wszystkim trwała, a estetyka jej wyglądu nie jest w tym przypadku priorytetem. Podłoga w garażu ma nie pękać pod naciskiem ciężaru, nie może się ścierać, musi być też łatwa w utrzymaniu i być odporna na warunki atmosferyczne, takie silny mróz, ale też wysokie temperatury. Ma być także odporna na uszkodzenia i antypoślizgowa.

Odpowiedzią na te wszystkie wymagania są posadzki epoksydowe tworzone na bazie żywicy. To prawdziwy hit, który jeszcze do niedawna stosowano jedynie w halach przemysłowych czy warsztatach. Dzisiaj coraz częściej spotkać je można w warunkach domowych.

Posadzki epoksydowe nie kosztują więcej niż tradycyjne płytki. Do tego taką podłogę tworzy się naprawdę łatwo i właściciel garażu przy odrobinie umiejętności technicznych z powodzeniem zrobi ją samodzielnie. Co więcej, podłoga tego rodzaju wystarcza na naprawdę wiele lat, bo wykazuje optymalną trwałość. Przecież stosuje się ją w fabrykach czy przestrzeniach użyteczności publicznej, gdzie jest narażona na intensywną eksploatację.

Ciekawostką jest fakt, że posadzki epoksydowe stosowane są już nie tylko w garażach. Coraz częściej można je spotkać w domowych łazienkach, kuchniach czy salonach. Decydują się na nie ci, którzy cenią sobie najlepszą funkcjonalność. Warto dodać, że taka podłoga może też dzisiaj doskonale się prezentować – dodawane mogą do niej być na przykład drobinki kwarcu, które dają efekt mieniącego się brokatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *