Po co mieć zapasowy sprzęt budowlany?

wsciekloscKażdemu zdarzają się gorsze dni po których ciężko jest dojść do siebie. Dla przedsiębiorcy najgorsze są momenty gdy zaczynają pojawiać się opóźnienia i trudności w trakcie realizacji zamówienia dla wymagającego klienta.

Jednak warto zainwestować w rozwiązania alternatywne, które pozwolą nam spać spokojnie gdy wydarzy się coś złego podczas pracy. Najgorszą rzeczą nie związaną z naszym zdrowiem jest zawodność maszyn, którymi pracujemy. Stąd wynika często stres i bałagan w miejscu gdzie wykonujemy zlecenie i zarabiamy na chleb. I pojawia się tu zasadnicze pytanie przed którym stanie każdy poważny właściciel firmy bez znaczenia czym się zajmuje.

Po co kupować dodatkowy sprzęt?

Można kupować choćby po to gdy zaistnieje sytuacja już wspomniana gdzie będziemy mieli związane ręce i nie będziemy mogli nic zrobić a czas nas goni. Wtedy pozostaje nam wykorzystanie zapasowej maszyny, która uratuje nas z patowej sytuacji. Pozwoli to również zapewnić komfort i ograniczyć pośpiech gdy uszkodzony sprzęt będzie w naprawie. Kolejnym scenariuszem jaki może się trafić i nie był jeszcze rozważany jest sytuacja gdy praktycznie znikąd pojawi się nieoczekiwany klient. Tutaj nie tylko ogromne znaczenie odgrywa zaplecze jakim dysponujemy ale również logistyczne rozwiązanie w takiej sytuacji. Właśnie ono pozwoli wszystko poukładać by powierzone zadania mogły być realizowane równolegle i sprawnie.

sprzęt budowlanyNieraz się spotkałem z opiniami kolegów, którzy wychodzili z założenia że nic się nie stanie. Otóż nic bardziej mylnego bo jak to było w popularnej piosence ” wszystko się może zdarzyć” a wtedy damy ciała i możemy sobie zrobić negatywną opinię. Konsekwencje mogą być znacznie bardziej dotkliwe niż tylko fakt że ktoś nas słusznie oczerni na forum za nasze nie profesjonalne podejście. Równie dobrze jeśli klient jest uparty może odsprzedać takie informacje wraz z dowodami konkurencji, która zaciera ręce i czeka na odpowiedni moment by zadać nam cios. Taka sytuacja jest bardzo szkodliwa dla dobrego imienia każdej firmy i może znacznie przyczynić się do jej upadku.

1 thought on “Po co mieć zapasowy sprzęt budowlany?

1. Popieram warto mieć coś w zapasie. W przetargach wiele firm chce wadium jako zabezpieczenia ale to nic nie da jeśli w firmie jest bałagan i brak logistyki.