Jakie style królują w polskich domach?

0
architekt wnętrz suwałki

Czasy się zmieniają i aktualnie zdecydowana większość osób poważniej podchodzi do sposobu urządzania swojego domu. Wystrój pomieszczeń, zwłaszcza tych „dziennych” stanowi pewnego rodzaju wizytówkę domowników, dlatego design wnętrza staje się tak istotny.  Jakie są najpopularniejsze style aranżacji wnętrz w polskich domach?

Styl skandynawski

Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim króluje już od dawna i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie odszedł do lamusa. Cechuje się on przede wszystkim jasną kolorystyką i naturalnymi materiałami. W tym stylu często używa się drewna, różnych tkanin, a dodatki wśród dodatków oprócz zielonych roślin najpopularniejsze są przedmioty wykonane z wikliny oraz ceramiki. Styl skandynawski stawia przede wszystkim na jakość oraz komfort, a dodatkowo charakteryzuje się minimalizmem (co w ostatnich latach jest bardzo modne). Chętnie stosowanymi materiałami są także znacznie droższe pozycje – marmur, kamienie szlachetne oraz jedwab i właśnie w tę stronę zmierza dalszy rozwój stylu. Jeśli nie masz większego doświadczenia w aranżacji wnętrz, to zadanie możesz powierzyć specjaliście jakim jest architekt wnętrz. Suwałki podobnie jak inne duże miasta słyną z tego, że bez problemu możemy znaleźć specjalistę, który wesprze nas w procesie projektowania i aranżacji nieruchomości.

Styl glamour

Wiele osób błędnie odczytuje go jako styl, w którym panuje chaos, przepych, przesada. Spowodowane to jest głównie nieumiejętnym stosowaniem tego rodzaju wystroju, jednak wszystko wraca na dobre  tory. Aktualnie glamour to przede wszystkim usystematyzowana elegancja. Kolorystyka skupia się wokół spokojnych barw – odcieni szarości, błękitu, bieli, a wzbogacona jest znacznie żywszymi dodatkami, np. bordową sofą, fioletowymi abażurami lamp lub czerwonymi wazonami. Podobnie jak w stylu skandynawskim, zwolennicy glamour sięgają po materiały luksusowe takie jak marmur i kamienie szlachetne, a klasyczne drewniane meble zastąpione są odpowiednikami wykonanymi z drewna egzotycznego.

Styl hampton

Jest jeszcze nieco mniej popularny niż pozostałe dwa, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w stylu hampton. Swoje korzenie ma w nadmorskim mieście w USA, dlatego nie trudno się domyślić, że jego charakter skupia się wokół morskiego klimatu. Dominują tu przede wszystkim odcienie błękitu oraz granatu, a wśród dekoracji nie może zabraknąć takich elementów jak muszle i statki. Hampton ma sprzyjać relaksowi i nadać pomieszczeniom „spokojnego” wystroju.  Mile widziane są także meble ze szlachetnego drzewa, a nowoczesne sofy powinny być zestawione ze staroświeckimi stolikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *