Filtry dyskowe do oczyszczania ścieków komunalnych

0
odzysk wody

Oczyszczanie ścieków powinno przebiegać z użyciem najlepszych dostępnych urządzeń i rozwiązań. Między innymi właśnie dlatego wciąż rozwijane są filtry dyskowe Hydrotech, które stanowią doskonałą alternatywę dla osadników.

Dlaczego warto z nich korzystać? Ponieważ gwarantują bardzo wysoką skuteczność filtracji. Usuwają aż 90% zawiesiny i powstałych zanieczyszczeń. Co więcej, dzieje się to bez konieczności dodawania środków chemicznych! Z jednej strony zyskujemy gwarancję usunięcia zanieczyszczeń, a z drugiej niewielki wpływ na środowisko.

To jednak nie wszystko! Użycie filtrów dyskowych jest także metodą dość tanią. Nie wymaga realizacji kosztownych inwestycji, które mogłyby w sposób znaczący obciążyć budżet przedsiębiorstwa. Między innymi właśnie dlatego rozwiązania Hydrotech mogą być również stosowane jako systemy uzdatniania wody.

Dlaczego warto skorzystać z filtrów dyskowych?

Jeśli powyższe informacje nie wystarczą, by zdecydować się na tego typu rozwiązania, warto poruszyć również inne kwestie. Na przykład te, że filtry gwarantują spełnienie wszystkich, nawet najostrzejszych norm, jakie są stawiane wobec ścieków odprowadzanych z oczyszczalni. Wynika to z faktu, iż technologia ta pozwala na redukcje o 80% związków obecnych w zawiesinie.

Rozmaite przedsiębiorstwa często miewają problemy z doborem rozwiązań, które okażą się dla nich korzystne, a przy okazji okażą się zgodne z wszelkimi kryteriami nakładanymi przez obowiązujące prawo. Rozwiązania oparte o filtry dyskowe spełniają je wszystkie.

Warto nadmienić, że oczyszczalnia ścieków przemysłowych może z nich korzystać również w formie uzupełnienia innych technologii. Doskonale sprawdzi się między innymi podczas zabezpieczania odpływu z MBBR czy też innych biologicznych procesach związanych z oczyszczaniem ścieków. Biorąc to wszystko pod uwagę, filtry dyskowe wydają się optymalnym wyborem w wielu sytuacjach. Warto więc się nimi zainteresować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *