Praca w ogrodzie wczesną wiosną

0
wózki masztowe

Nadchodzi marzec, a wraz z nim pierwsze prace w przydomowym ogrodzie. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, warto, by ogrodowa przestrzeń była przygotowana na tę ciepłą porę roku. Okazuje się, że większość właścicieli domów jednorodzinnych, posiada jednocześnie teren zieleni, a praca we własnym ogrodzie jest dla większości pasją. Co należy wykonać w marcu, by móc cieszyć się spędzaniem czasem na świeżym powietrzu przez całą wiosnę i lato?

Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, natomiast eksperci, którzy są zatrudnieni w profesjonalnych firmach, które zajmują się pielęgnacją terenów zielonych, wskazują podstawowe zabiegi, jakie powinien wykonać każdy. Mówimy tu o absolutnym minimum, by ogród cieszył oczy i dawał optymalny komfort codziennego relaksu, zabawy czy biesiadowania na takim terenie.

Przygotowanie ogrodu na wiosnę krok po kroku

Wiosną wszystko budzi się do życia, ale żeby tak rzeczywiście było, warto pomóc naturze. Stworzenie odpowiednich warunków sprawi, że kwitnienie rozmaitych roślin będzie przebiegać szybciej i o wiele bujniej, a trawa będzie idealnie zielona i soczysta. Widok zadbanego ogrodu jest majestatyczny, ale sama natura nie poradzi sobie, by stworzyć doskonałe miejsce oazy, należy ją w tym wesprzeć.

Po zimie należy przede wszystkim wykonać niezbędne porządki. Zebrać pozostałość jesiennych liści i inne zanieczyszczenia – do ich wywozu świetnie nadadzą się wózki ogrodowe, które dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od zapotrzebowania. Pamiętajmy, by wybierać je odpowiednio. Aby taki sprzęt służył przez długie lata, warto zainwestować w wózek, który posiada koła metalowe, a nie gumowe.

Kolejnym etapem jest przygotowanie ziemi oraz nasadzeń. Należy spulchnić ziemię, zastosować właściwy nawóz, zasiać trawę, jeśli po zimie widać jej braki. O poszczególne rośliny warto zadbać zgodnie z zalecaniami w zakresie konkretnych gatunków. Najczęściej przycina się stare pędy, usuwa suche, przemarznięte gałęzie.

Już na początku wiosny można posadzić też pierwsze warzywa, by latem móc cieszyć się z dobrodziejstwa naturalnie hodowanych produktów.

Wyposażenie ogrodu

Początek marca to dobry czas na przygotowanie, ewentualnie odświeżenie wypoczynku ogrodowego. Warto dokonać też renowacji tarasu, jeśli zachodzi taka potrzeba, wykonać porządki w domu na narzędzia, wymienić wyposażenie, jeśli zachodzi taka potrzeba. Po zimie dobrze jest sprawdzić na przykład kółka do koszy na śmieci, bo zima mogła zadziałać na nie destrukcyjnie.

Tak naprawdę wystarczy poświęcić jeden weekend, by przygotować ogród na nadchodzące ciepłe dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *