Jak uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

0

Wypadki zdarzają się niezwykle często. Jeśli bywa tak, że wypadek zostawia znaczący uszczerbek na zdrowiu, to warto pomyśleć o staraniu się o odszkodowanie.

kroplówka uszczerbek na zdrowiu

Wypadki zdarzają się niezwykle często. Jeśli bywa tak, że wypadek zostawia znaczący uszczerbek na zdrowiu, to warto pomyśleć o staraniu się o odszkodowanie. Wysokie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu na pewno pomoże w powrocie do zdrowia sprzed wypadku – za te pieniądze można pokryć koszty leczenia, rehabilitacji itp. Jak uzyskać od ubezpieczyciela odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Kto może starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

O odszkodowania może starać się każdy, kto doznał długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jesteś ubezpieczony w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, to każdy niezawiniony uszczerbek można zostać zgłoszony do ubezpieczyciela po odszkodowanie. Również za krzywdę nie przypadkową można starać się o odszkodowanie u naszego ubezpieczyciela. 

Kolejnym przypadkiem jest krzywda wykonana przez kogoś innego. Jeśli na przykład, uczestniczyłaś w wypadku samochodowym, który nie został spowodowany z twojej winy, to możesz złożyć roszczenie o wypłacenie odszkodowania bezpośrednio do winowajcy lub do jego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Zobacz również: Rozliczenia pracownicze – kto się nimi zajmuje?

Co zrobić, aby uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Aby uzyskać odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego, należy złożyć stosowny wniosek o wypłatę odszkodowania. Wraz z wnioskiem należy zebrać całą dokumentację medyczną, w której dokładnie będzie opisany stan zdrowia po wypadku. Jest to bardzo ważne, ponieważ wysokość odszkodowania zależy między innymi właśnie od tej dokumentacji. W wielu wypadkach możemy zostać poproszeni o stawienie się przed komisją lekarską, która bezpośrednio oceni nasz stan zdrowia. 

Zdarzają się jednak sytuację, gdyż niezbędne jest zasięgnięcie opinii prawnika zajmującego się dochodzeniem odszkodowań. Sprawy odszkodowań, w których osoba poszkodowana w wyniku zaistniałego wypadku może ubiegać się o odszkodowanie, warto powierzyć kancelarii adwokackiej, która zna się na prowadzenia spraw o odszkodowania. Aby znaleźć odpowiednią kancelarię wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „adwokaci gdańsk”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *