auto gaz

Czy wiecie, że aż 2/3 spalin, z których powstaje smog generują auta? Niestety, w Polsce chyba jeszcze długo nie będzie szału na samochody elektryczne, warto więc wybierać opcje, które będą jak najmniej szkodliwe dla środowiska.

Oczywiście nie odradzamy nikomu porzucenia środka lokomocji na czterech kółkach, bo doskonale wiemy, jak duży komfort wiąże się z podróżami za kierownicą. Chcąc jednak kupić nowy pojazd, można zastanowić się nad jego silnikiem czy rodzajem zużywanego paliwa.

Okazuje się, że najniższą emisją związków ołowiu i siarki wykazuje się auto gaz. Najbardziej zatruwająca powietrze jest benzyna, potem diesel. Jeśli więc mamy wybór, skłaniajmy się ku nabywaniu pojazdów LPG.

Co ważne, na przestrzeni tylko kilku ostatnich lat, czystość powietrza pogorszyła się o jakieś 40%. Prognozy wskazują na to, że ma być coraz gorzej. Jeśli kierowcy samochodów nie zdecydują się na wykorzystywanie bardziej ekologicznych aut, już niedługo może nas czekać smogowa katastrofa. W sumie taka już nadciąga, bo ostatnio w Warszawie powietrze było tak zanieczyszczone, że przekraczało o 800% dopuszczalne normy.

1 thought on “Czym są spaliny samochodowe?

  1. Wydaje mi się, że popularność samochodów elektrycznych już za kilka lat będzie o wiele większa niż teraz, a do tego czasu faktycznie, powinniśmy bardziej świadomie korzystać z samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *