Robisz garaż? Sprawdź, jaka podłoga sprawdzi się najlepiej

0
posadzki epoksydowe

Nie ma wątpliwości, że garaż nieopodal domu jest jednym z praktycznych elementów, które wpływają na komfort codziennego mieszkania. Ten służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania domu. Nierzadko stanowi schowek na narzędzia, spiżarkę czy miejsce do trzymania w nim mniej potrzebnych rzeczy domowego użytku. Aby ten spełniał jednak swoją funkcję, należy go odpowiednio zaplanować. Priorytetem będzie w jego przypadku podłoga, która każdego dnia przyjmie przecież ciężkie kilogramy.

 

Od podłogi w garażu wymaga się, by ta była przede wszystkim trwała, a estetyka jej wyglądu nie jest w tym przypadku priorytetem. Podłoga w garażu ma nie pękać pod naciskiem ciężaru, nie może się ścierać, musi być też łatwa w utrzymaniu i być odporna na warunki atmosferyczne, takie silny mróz, ale też wysokie temperatury. Ma być także odporna na uszkodzenia i antypoślizgowa.

Odpowiedzią na te wszystkie wymagania są posadzki epoksydowe tworzone na bazie żywicy. To prawdziwy hit, który jeszcze do niedawna stosowano jedynie w halach przemysłowych czy warsztatach. Dzisiaj coraz częściej spotkać je można w warunkach domowych.

Posadzki epoksydowe nie kosztują więcej niż tradycyjne płytki. Do tego taką podłogę tworzy się naprawdę łatwo i właściciel garażu przy odrobinie umiejętności technicznych z powodzeniem zrobi ją samodzielnie. Co więcej, podłoga tego rodzaju wystarcza na naprawdę wiele lat, bo wykazuje optymalną trwałość. Przecież stosuje się ją w fabrykach czy przestrzeniach użyteczności publicznej, gdzie jest narażona na intensywną eksploatację.

Ciekawostką jest fakt, że posadzki epoksydowe stosowane są już nie tylko w garażach. Coraz częściej można je spotkać w domowych łazienkach, kuchniach czy salonach. Decydują się na nie ci, którzy cenią sobie najlepszą funkcjonalność. Warto dodać, że taka podłoga może też dzisiaj doskonale się prezentować – dodawane mogą do niej być na przykład drobinki kwarcu, które dają efekt mieniącego się brokatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *